Direktori Penyelidik | INSTITUT PERTANIAN TROPIKA DAN SEKURITI MAKANAN (ITAFoS)
» LABORATORI » Laboratori Keselamatan Makanan dan Integriti Makanan » Direktori Penyelidik

Direktori Penyelidik

                         
Prof. Madya. Dr. Nor Khaizura Mahmud @ Ab Rashid

Ketua Laboratori
Tel : +603-9769 1146 
Faks : +603-9769 4299 
Emel : norkhaizura@upm.edu.my
Kepakaran : Mikrobiologi Makanan, Keselamatan Mikrobiologi Makanan; Model Prediktif

 

  
Prof. Madya. Dr. Ahmad Faizal Abdull Razis

Penyelidik Bersekutu
Tel : +603-9769 8364
Faks : +603-8942 3552
Emel : madfaizal@upm.edu.my 
Kepakaran : Toksikologi Mekanistik, Toksikologi Molekular, Toksikologi Makanan, Karsinogen Makanan
 

  
Prof. Madya. Dr. Maimunah Sanny
 
Penyelidik Bersekutu
Tel : +603-9769 8410/+603-9769 8363 
Faks : +603-8942 3552 
Emel : s_maimunah@upm.edu.my 
Kepakaran : Pengurusan Kualiti Makanan, Keselamatan Kimia Makanan
 

 
  

Dr. Rashidah Sukor

Penyelidik Bersekutu
Tel : +603-9769 8254
Faks : +603-8942 3552 
Emel : rashidah@upm.edu.my 
Kepakaran : Biokimia dan Kimia Makanan, Keselamatan Kimia Makanan, Immunodiagnostik

Website: Scopus  Google Scholar  Orcid

 

  

Prof. Madya. Dr. Nik Iskandar Putra Samsudin

Penyelidik Bersekutu 

Tel : +603-9769 8259
Faks : +603-8942 3552
Emel : nikiskandar@upm.edu.my 
Kepakaran : Mikologi, Mikotoksin

Website: Scopus  Google Scholar  Orcid

 

  

Dr. Nuzul Noorahya Jambari

Penyelidik Bersekutu 
Tel : +603-9769 8256
Faks : +603-8942 3552
Emel : noorahya@upm.edu.my 
Kepakaran : Alergi Makanan, Immunologi, Mikrobiologi Molekular

Website: Scopus  Google Scholar  Orcid

 

 
  

Dr. Noor Azira Abd Mutalib

Penyelidik Bersekutu 
Tel : +603-9769 8358 
Faks : +603-8948 5970
Emel : n_azira@upm.edu.my 
Kepakaran : Mikrobiologi, Kebersihan dan Sanitasi Makanan

Website: Scopus  Google Scholar  Orcid



 

  
  
Prof. Madya. Dr. Sarva Mangala Praveena 
 
Penyelidik Bersekutu (INTERIM)
Tel : +603-9769 2692
Faks : +603-9769 4299
Emel : smpraveena@upm.edu.my 
Kepakaran : Geokimia dan Kesihatan

 


  
 
Dr. Nurul Hawa Ahmad
 
Penyelidik Bersekutu (INTERIM)
Tel :  
Faks : +603-8948 5970
Emel : nurulhawa@upm.edu.my 
Kepakaran : Mikrobiologi Makanan, Keselamatan Makanan dan Validasi Proses
Website: Scopus  Google Scholar  Orcid
  

  
Dr. Noordiana Nordin
 
Pegawai Penyelidik
Tel : +603-9769 1172 
Faks : +603-9769 4299 
Emel : noordiana@upm.edu.my 
Kepakaran : Teknologi Sensor, Keselamatan Makanan (Mikrobiologi dan Kimia)
  

 
Dr. Mohd Hafiz Rosli
 
Pegawai Penyelidik
Tel : +603-9769 1099 
Faks : +603-9769 4299 
Emel : mhafiz@upm.edu.my 
Kepakaran : Hidrologi Alam Sekitar, Sistem Maklumat Geografi (GIS)
 
 
   

Dr. Nur Sumirah Mohd Dom

Pegawai Penyelidik
Tel : +603-9769  
Faks : +603-9769 4299 
Emel : n_sumirah@upm.edu.my 
Kepakaran : Bioteknologi Sel Haiwan dan Biokimia
Website: Scopus  Orcid
 
 
 

Kemaskini:: 15/02/2024 [azimahs]

PERKONGSIAN MEDIA

INSTITUT PERTANIAN TROPIKA DAN SEKURITI MAKANAN (ITAFoS)
Universiti Putra Malaysia
43400 UPM Serdang
Selangor Darul Ehsan
03-9769 1043
03-9769 4299
SXETFA6~